Rozhodnutí soutěžní komise ŠPMTB – Výsledky Mohelnického závodu kat. juniorů

Jelikož se nám na diskuzi rozjela poněkud vášnivá debata ohledně výsledků juniorů v Mohelnici, rozhodli jsme se využít soutěžní komisi pro řešení tohoto sporu. Soutěžní komise ŠPMTB se usnesla v „kauze“ juniorského závodu v Mohelnici takto:

V termínu, stanoveném pravidly ŠPMTB, nebyl podán žádný oficiální protest proti výsledkům, tudíž jsou výsledky, dodané pořadatelem, plně platné tak jak je zaznamenal cílový časoměřič. Dohodu závodníků o tom, že projedou cílem zároveň a tudíž budou brát stejně bodů, považuje komise za neférovou vůči soupeřům i vzhledem k jejich postavení v celkovém pořadí poháru. Jednalo se o mistrovský závod, tudíž by měli závodit, nikoliv si domlouvat pořadí (a to i s přihlédnutím na fakt, že zabloudili, což se prostě stává na závodech všech úrovní a kvalit).

Dále také důrazně prosíme všechny účastníky, aby své protesty proti výsledkům řešili s pořadateli co nejdříve, v případě neshody pak s komisí poháru (viz sekce kontakty). Sdružení ŠPMTB vzniklo mimo jiné proto, aby se předešlo ventilaci hrubého, urážlivého a nevhodného chování jistých jedinců na diskuzi na webu ŠPMTB. Tyto výlevy si mohou číst také děti, které se poháru účastní a nechceme tady vychovávat další takovou generaci. Naopak bychom byli rádi za slušná sdělení, ať už chvály nebo konstruktivní kritiky.

Jménem soutěžní komise přeji všem hezký den.
Petr Linhart ml.
člen soutěžní komise ŠPMTB
Updated: 1.5.2015 — 14:09
Šumperský pohár horských kol © 2015
Denní centrum Pomněnka Šumperk; Pomněnka; 
Frontier Theme