Komentář Soutěžní komise k výsledkům XC Rýmařov

Vážení závodníci,

s ohledem na některé rozdílně vypsané kategorie ŠP MTB a Jesenického šneka v rámci závodu XC Rýmařov (alias Po jesenické magistrále) se Soutěžní komise v souladu s pravidly ŠP MTB rozhodla udělit závodníkům v těchto kategoriích bodový průměr. Toto se týká kategorií Starší žácí, Starší žákyně a Junioři, mezi které je nutné rozdělit ještě závodníky z kategorie Kadetů a Kadetek, kterou Jesenický šnek zavedl. Za současné situace bohužel z našeho pohledu neexistuje spravedlivější obodování sportovních výkonů dotčených závodnic a závodníků. Body do výše uvedených kategorií budou nahrány v nejbližších dnech, u dětských kategorií ještě čekáme na dodání výsledků vč. časů.

Obdobnou situaci, která by nastala i v Rapotíně, intenzivně řešíme s pořadatele závodu.

Děkujeme za pochopení,

Soutěžní komise ŠP MTB

Updated: 27.6.2019 — 13:04

3 Comments

Add a Comment
  1. Děkuji Vám Aleši na reakci na můj diskusní příspěvek vseta

  2. Profilový obrázek

    V minulosti se běžně stávalo, že u menších dětí, kde se nemá rozlišovat pohlaví, byly závody kluků a holek zvlášť. Body pak děti dostávaly dvakrát, prostě z každé jízdy. Stejně tak se určitě už v minulosti stalo, že se omylem u dětí špatně nastavily věkové kateogorie na závodě a výsledky závodu pak neodpovídaly poháru. I v těchto případech se ale přece počítaly do poháru prostě výsledky tak, jak byly. Myslím, že i v tomto případě by to bylo nakonec lepší, než dávat všem stejné číslo a tím jako zavřít nad celým problémem oči stylem „my nic, my muzikanti“.

    Příklad, co mám na mysli: Když 16letý kluk dojede 3.místo v závodě kadetů, dostane body za 3.místo dle pořadí v jízdě, ale dostane je do pohárové kategorie juniorů. Když ve stejném závodě kadetů dojede 15letý kluk druhý, dostane body za druhé místo, ale dostane je do pohárové kategorie starších žáků. Nakolik tohle je nebo není spravedlivé, to nechám na posouzení „komisi“, ale přijde mi to určitě víc smysluplné, než dávat všem stejné číslo.

    A co se týče předchozího komentáře vseta – výsledková listina se dá opravit, ale tohle je potřeba řešit přímo s lidmi – pořadateli závodu, výsledkáři poháru, ne psaním na diskuzi.

  3. Na závodech v Rýmařově po průjezdu 3 kola jsem byl pořadatelem poslán do cíle “ na co má právo“ byl jsem ale diskvalifikován vseta

Napsat komentář

Šumperský pohár horských kol © 2015
Denní centrum Pomněnka Šumperk; Pomněnka; 
Frontier Theme